Výlet do Prahy očima žáků ZŠ

Ve škole nám vyměňují okna, a tak jsme se vydali na výlet do Prahy do Národního muzea. Jeli jsme krásným dlouhým autobusem (pozn. uč.: linkový autobus ČL – Praha). Z okénka jsme sledovali zvěř a horu Říp. Metrem jsme se přesunuli na Václavské náměstí a prozkoumali sochu svatého Václava. Přišla se na nás podívat teta Darja ze Stružnice, všichni jsme ji objali a měli jsme velikou radost ze setkání.

            Další naše kroky směřovaly do Národního muzea. Po svačině jsme se vrhli na výstavu minerálů. Líbily se nám ty hodně barevné, jako by měly na sobě duhu. Některé vypadaly jako střeva, síra byla úplně žlutá. Zaujal nás Vltavín, který po nasvícení zářil zelenou barvou.  Kameny vypadaly z druhé strany úplně obyčejně, ani bychom si jich v přírodě nevšimli. Některé kameny měly tvar figurek.

V expozici pravěku jsme obdivovali mamuta a další modely zvířat v životní velikosti. V sekci evoluce nad námi plavaly obrovské chobotnice a žraloci. Ve sklepě muzea jsme objevili hromadný hrob a šperky pravěkých lidí. Na závěr jsme vyjeli výtahem do kopule muzea a viděli jsme Prahu jako na dlani. Zpáteční cestu autobusem domů jsme celou prospali.