1. prosinec se proměnil v pohádkový den plný nadpřirozených bytostí v podobě ANDĚLA a MIKULÁŠE.

První hodinu jsme si společně přečetli legendu o svatém Mikulášovi a již od brzkých ranních hodin se dalo napětí ve třídě krájet, všichni očekávali příchod čerta. Kolem deváté hodiny byl slyšet zvoneček a do třídy vstoupil anděl a Mikuláš. Naštěstí byli všichni hodní, tak čert nedorazil a nemusel si nikoho odnést. Žáci za krásné básničky, které Mikulášovi odrecitovali dostali balíček s dobrotami.

Když tato skupina odešla, pokračovali jsme dál v češtině – luštili jsme speciální mikulášskou křížovku a povídali si o zážitcích z Mikuláše a četli jsme čertovskou pohádku. V matematice jsme počítali andělské příklady a řešili slovní úlohy. Na závěr dne si žáci vyrobili masku Mikuláše, čerta a anděla.