V době velkých předvánočních příprav, jsme se s dětmi z turistického kroužku, jejich rodiči, prarodiči i známými vypravili do světa Luciferů, rarachů a jiných pekelníků do muzea čertů v Úštěku. Společně s průvodkyní Čerticí jsme měli příležitost nahlédnout přímo do pekelného podzemí. Dospěláci se tak vrátili do dětských let, kde si v překrásném prostředí zavzpomínali na bujné představy o světě pekelníků. A dětská zvídavost zase zvítězila nad strachem a respektem z čertů, takže si návštěvu čertovského království užili všichni. Po poutavém vyprávění o světě pod zemí jsme se autobusem vydali na další příjemné místo. Druhé zastavení jsme uskutečnili v kopcích nedaleko města Úštěk. Poté jsme pěšky vystoupali na vrchol do malebné vesničky Levín, kde probíhal předvánoční keramický jarmark, a my mohli nasát neuvěřitelnou pravou vánoční atmosféru. Vůně svařáku, stánky s keramikou, svíčkami, či výrobky z kovářského umění, ale také poslech koled pod kopulí kostela Povýšení sv. Kříže nám všem opět připomněl, jak blízko jsou očekávané svátky klidu a pohody. Děkujeme Obci Stružnice za poskytnutí autobusu a také všem, kteří se tohoto výletu účastnili za vytvoření skvělé atmosféry. A opět někdy na výletě s turistickým kroužkem na shledanou! 😊